A4Tech mouse Bloody J95S Stone black USB (Activated) A4TMYS47300
A4Tech mouse Bloody J95S Stone black USB (Activated) A4TMYS47300
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Surface coloration | Monotone |
| Illumination | Yes |
| Power source | Cable |
| Weight | 160 g |
| Height | 43 mm |
| Width | 78 mm |
| Depth | 131 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8.1, Windows Vista, Windows 10, Windows 8, Windows XP |
| Movement resolution | 8000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | USB Type-A |
| Response time | 1 ms |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Acceleration (max) | 20 G |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Purpose | Gaming |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse tracking speed | 100 ips |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Cable length | 1.8 m |