- In stock
A4Tech G3-200N mouse Ambidextrous RF Wireless V-Track 1000 DPI
A4Tech G3-200N mouse Ambidextrous RF Wireless V-Track 1000 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Batteries |
| Width | 60 mm |
| Weight | 65 g |
| Depth | 107 mm |
| Height | 38 mm |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Scrolling directions | Vertical |
| Device interface | RF Wireless |
| Scroll | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| Movement detection technology | V-Track |
| Movement resolution | 1000 DPI |