LORGAR MPA15XL, waterproof polyester fabric, with stitched edge.
LORGAR MPA15XL, waterproof polyester fabric, with stitched edge.
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
Crafted by the best engineers in the industry, the smooth, low-resistance fibres will make
your mouse lightning fast. The surface also ensures excellent manoeuvrability and precise control.
The superior anti-slip rubber base is as good as glue. It is embossed with the LORGAR logo
- gives at least +5 points to your skill. With the total pad thickness of 3mm, you'll be extra comfy.
Trimmed edges provide a clean finish and comfortable feel, while helping maintain
durability during long gaming sessions.
The 900 × 400 mm surface gives you all the space you need for wide mouse movements and a
clean desk setup. Perfect for low-sensitivity gameplay and full control in every match.
| Accessory Name | MPA15XL, waterproof polyester fabric, with stitched edge |
| Compliant Devices | Mouse |
| Device Function | Mouse Pad |
| External Color | Black/Purple |
| Simple Color | Black |
| Width | 3 mm |
| Height | 400 mm |
| Depth | 900 mm |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 417 mm |
| Pack Width (mm) | 90 mm |
| Pack Height (mm) | 90 mm |
| Weight | 0.952 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.702 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5291485019778 |