The Razer Goliathus Extended Chroma gaming mouse pad features a non-slip rubber base and multi-angle LED lighting with 16.8 million color options. It measures 920mm deep, 294mm wide, and 3mm thick.
The Razer Goliathus Extended Chroma gaming mouse pad features a non-slip rubber base and multi-angle LED lighting with 16.8 million color options. It measures 920mm deep, 294mm wide, and 3mm thick.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
The Razer Goliathus Extended Chroma gaming mouse pad features a non-slip rubber base and multi-color LED lighting with 16.8 million colors to choose from. It measures 920mm deep, 294mm wide, and 3mm thick.
Weight and dimensions | |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Cable length | 2.1 m |
| Weight | 893 grams |
| Depth | 920mm |
| Width | 294 mm |
Operation | |
| Product color | Black |
| Surface color scheme | Monochromatic |
| LED lighting | Yes |
| Material | Rubber |
| Lighting color | Multicolor |
| Non-slip base | Yes |
| Number of colors | 16.8 M |
| USB power supply | Yes |
| Gaming mouse pad | Yes |
Packaging details | |
| Package width | 140mm |
| Package weight | 950g |
| Package height | 365 mm |
| Package depth | 140mm |
| Quantity per package | 1 pc. |