- New
The DELL MS7421W is a wireless Bluetooth mouse with a 1600 DPI sensor. Its elegant black design is perfect for office use.
The DELL MS7421W is a wireless Bluetooth mouse with a 1600 DPI sensor. Its elegant black design is perfect for office use.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
The DELL MS7421W is a wireless Bluetooth mouse with a 1600 DPI sensor. It features an elegant black design, suitable for office use.
Design | |
|---|---|
| Product color | Black |
| Surface color scheme | Monochromatic |
| Form | Ambidextrine |
Power | |
| Charging | Yes |
| Battery life | 6 months |
| Battery type | Built-in battery |
| Power source | Batteries |
Weight and dimensions | |
| Weight | 80 g |
| Depth | 101.8 mm |
| Width | 61.9 mm |
| Height | 35.4 mm |
System requirements | |
| Windows operating systems are compiled | Yes |
| Mobile operating systems | Android |
| Linux operating systems | Yes |
| Mac operating systems | Yes |
| Other operating systems | ChromeOS |
Packaging details | |
| Package weight | 221 g |
| Package width | 85.5 mm |
| Quantity per package | 1 pc. |
| Package height | 45 mm |
Mouse | |
| Scroll type | Rim |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Device interface | RF wireless + Bluetooth |
| Motion detection technology | Optical |
| Number of buttons | 7 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Motion resolution | 1600DPI |
| Button type | Push buttons |
| Purpose | For the office |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Scrolling directions | Vertical |
Ergonomics | |
| Cable length | 1 year |