Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Desk mount for screens up to 81.3 cm (32'), ensuring a tidy workspace.
Technical specifications: mounting interface (75 x 75, 100 x 100 mm), maximum screen size (81.3 cm / 32'), minimum screen size (33 cm / 13'), maximum weight (8 kg).
Design | |
|---|---|
| Housing | Iron |
| Product color | Black |
| Easy installation | Yes |
| Recycled materials | Yes |
Weight and dimensions | |
| Package width | 510mm |
| Package weight | 2.16 kg |
| Package height | 305mm |
| Package depth | 425 mm |
| Packaging type | Box |
Packaging details | |
| Quantity per package | 1 pc. |
Package contents | |
| Manager | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Clamp included | Yes |
| VESA mount included | Yes |
Ergonomics | |
| Tilt adjustment | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Cable management | Yes |
| Adjustable depth | Yes |
| Height adjustment type | Gas spring |
Installation | |
| Remote control mounting interface | 75 x 75, 100 x 100 mm |
| Maximum screen size | 81.3 cm (32') |
| Installation | Pierced |
| Mounting type | Table |
| Minimum screen size | 33 cm (13') |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Suitable for TV | Yes |
| Number of supported screens | 1 |
| Table thickness (min) | 1cm |
| Table thickness (max) | 8.5 cm |