- In stock
Xiaomi A27Ui computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels Full HD LCD Black
Xiaomi A27Ui computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels Full HD LCD Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power consumption (typical) | 120 W |
| Power consumption (max) | 24 W |
| Input current | 5 A |
| Weight (with stand) | 5.5 kg |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Manual | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LCD |
| Display brightness (typical) | 360 cd/m² |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Touchscreen | No |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Colour depth | 8 bit |
| Response time | 6 ms |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| VESA mounting | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| HDMI | Yes |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Headphone out | Yes |
| Built-in USB hub | No |
| USB upstream port type | USB Type-A, USB Type-C |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2234472 |