- In stock
-
−12%
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 0 - 180° |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | No |
| Product type | Portable monitor |
| Height adjustment | No |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | C |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 7 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Depth (with stand) | 233.8 mm |
| Depth | 233.8 mm |
| Height (with stand) | 10.8 mm |
| Weight | 800 g |
| Width (with stand) | 362.3 mm |
| Width | 362.3 mm |
| Height | 18.8 mm |
| Stand included | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display technology | LED |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Viewing angle, horizontal | 170° |
| HD type | Full HD |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Viewing angle, vertical | 170° |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Response time | 4 ms |
| Pixel pitch | 0.17925 x 0.17925 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 3 W |
| Card reader integrated | No |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB port | Yes |
| USB ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB port type | USB Type-C |
| Tuner type | No |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1902612 |