The 32-inch LCD monitor with 3840 x 2160 pixel resolution and 1.07 billion colors ensures exceptional image quality, while the adjustable screen and wide viewing angle provide comfort for extended use.
The 32-inch LCD monitor with 3840 x 2160 pixel resolution and 1.07 billion colors ensures exceptional image quality, while the adjustable screen and wide viewing angle provide comfort for extended use.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
32-inch (81.3 cm) Samsung monitor with a 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD screen and VA panels that provide 1.07 billion colors and a 3000:1 contrast ratio.
Design | |
|---|---|
| Frameless design | Yes |
| Product color | Gray |
| Market positioning | For home |
Power | |
| Energy efficiency class (EER) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 31 kWh |
| Power consumption (standby mode) | 0.5W |
| Power consumption (off) | 0.3W |
| Power consumption (maximum) | 59 W |
| Power supply type | External |
Operating conditions | |
| Operating temperature | 10 - 40 °C |
Weight and dimensions | |
| Width (without stand) | 729.5mm |
| Depth (without stand) | 56.4mm |
| Weight (without stand) | 5.5 kg |
| Height (without stand) | 427.8mm |
Operation | |
| Game mode | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
Packaging details | |
| Packaging type | Box |
Package contents | |
| Installation CD | Yes |
| Power adapter included | Yes |
| Stand included | Yes |
| Cables included | HDMI |
Screen | |
| Maximum refresh rate | 60Hz |
| Response time | 4ms |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
Multimedia | |
| Built-in camera | No |
| Built-in speakers | No |
Ergonomics | |
| VESA mount | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
Ports and interfaces | |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |