Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Dahua Technology DHI-LM27-E231. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/la/products/All-Products/Display--Control/Monitors/Gaming-Series/LM27-E231 |
| Unit Box Height | 0.46 |
| Unit Box Length | 0.7 |
| Unit Box Width | 0.142 |
| Adobe RGB coverage | 83 % |
| Backlight type | Edge LED |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Display brightness (typical) | 320 cd/m² |
| Display diagonal | 27 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | LED |
| HD type | Full HD |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| NTSC coverage (typical) | 85 % |
| Panel type | IPS |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage (typical) | 100 % |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Detachable stand | Yes |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPort version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Height adjustment | No |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Pivot | No |
| Swivelling | No |
| Tilt angle range | -5 - 15 ° |
| VESA mounting | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (max) | 45 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 30 W |
| Power supply type | External |
| Depth (without stand) | 63.7 mm |
| Height (without stand) | 365.5 mm |
| Weight (with stand) | 5000 g |
| Width (without stand) | 618 mm |
| Package weight | 6900 g |
| Stand included | Yes |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1536837/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | E |
| EPREL Registration Number | 1536837 |
| EPREL Version Number | 1 |
| Model | DHI-LM27-E231 |
| Model name | LM27-E231 |
| Unit Calculated Volume | 0.04572 cubm |
| Product Net Weight | 5 kg |
| Unit Calculated Weight | 6.8 kg |