LCD Monitor, DAHUA, 21.5 ", 1920 x 1080 pixels, Full HD, Native aspect ratio 16:9, LCD, Flat, DHI-LM22-C201P
Product reference:
2-6939554905100
LCD Monitor, DAHUA, 21.5 ", 1920 x 1080 pixels, Full HD, Native aspect ratio 16:9, LCD, Flat, DHI-LM22-C201P
Product reference:
2-6939554905100
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Dahua 22" FHD LED monitor
- The 1920 × 1080 resolution produces clearer and more vivid pictures
- IPS panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design
- It meets the designer's demand of image texture
- 178°H/178°V extra-wide viewing angle for all-round viewing performance
- 5 ms fast response time with no image blurring or ghosting
| Summary | Dahua Technology DHI-LM22-C201P. Display diagonal: 54.6 cm (21.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Grey |
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/it/products/All-Products/Display--Control/Monitors/Commercial-Series/LM22-C201P |
| Unit Box Height | 0.43 |
| Unit Box Length | 0.565 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| Backlight type | Edge LED |
| Colour depth | 8 bit |
| Colour gamut | 72 % |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 21.5 " |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | LCD |
| HD type | Full HD |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Surface hardness | 3H |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| AMD FreeSync | No |
| Low Blue Light technology | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Feet colour | Grey |
| Front bezel colour | Grey |
| Product colour | Grey |
| Audio output | Yes |
| Built-in USB hub | No |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 15 ° |
| VESA mounting | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Input current | 2 A |
| Power consumption (max) | 24 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Power supply type | External |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Depth (with stand) | 222.7 mm |
| Height (with stand) | 368.5 mm |
| Weight (with stand) | 2640 g |
| Width (with stand) | 492.8 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 429 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 4140 g |
| Package width | 561 mm |
| Cables included | HDMI |
| Manual | Yes |
| Power adapter included | Yes |
| Stand included | Yes |
| Model name | DHI-LM22-C201P |
| Unit Calculated Volume | 0.03766 cubm |
| Unit Calculated Weight | 4.1 kg |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order