43-inch digital information display with 4K Ultra HD resolution and 500 cd/m² brightness. It features USB playback, VESA mounting and integrated speakers with a total output of 20 W.
43-inch digital information display with 4K Ultra HD resolution and 500 cd/m² brightness. It features USB playback, VESA mounting and integrated speakers with a total output of 20 W.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
43" digital signage flat panel monitor with 4K Ultra HD resolution and 500 cd/m² brightness. Features: USB playback, VESA mounting and integrated speakers with a total power of 20 W.
Technical data | |
|---|---|
| Certificates of conformity | RoHS, CE, Low Voltage Directive (LVD), WEEE, REACH |
| USB recovery | Yes |
Design | |
| Product color | Black |
| Product design | Digital advertising flat screen |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Installation support | Domestic |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Anti-glare screen | Yes |
| Panel mounting interface | 300x300 |
| VESA mount | Yes |
Power | |
| AC input voltage | 100 - 240V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power (Off) | 0.3W |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 99 kWh |
| Energy efficiency class (EER) | G |
| Power (Standby) | 0.5W |
| Power (Typical) | 102 watts |
Operating conditions | |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity | 10 - 90% |
| Storage temperature | 20 - 80 °C |
| Operating relative humidity | -20 - 60% |
Weight and dimensions | |
| Screen depth | 70mm |
| Screen weight | 8 kg |
| Screen height | 559mm |
| Screen width | 971 mm |
Operation | |
| Purpose | Universal |
| Operating hours | 24/7 |
Packaging details | |
| Package depth | 144 mm |
| Package width | 1075 mm |
| Package weight | 11.5 kg |
| Package height | 652 mm |
Package contents | |
| Cables included | AC, HDMI |
| Remote control included | Yes |
| Batteries included | Yes |
Screen | |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Screen diagonal | 109.2 cm (43') |
| Screen resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of display colors | 1.07G |
| Vertical scan frequency | 24 - 85 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Horizontal scan frequency | 15 - 135 kHz |
| Pixel pitch | 0.245 x 0.245 mm |
| Reaction time | 5ms |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Surface hardness | 3H |
| PANEL TYPE | VA |
| Fog level | 25% |
| Touch screen | No |
| Screen brightness | 500 cd/m² |
| Contrast ratio (Typical) | 4000:1 |
Audio | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in speakers | Yes |
| RMS rated power | 2 x 10W |
Ports and interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Number of USB ports | 1 |
| Remote (IR) output | 1 |
| USB version | 2.0 |
| PC audio input | Yes |
| VGA (D-Sub) input ports | 1 |
| USB port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| DVI port | No |
| RS-232 interface | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of HDMI ports | 2 |
Other features | |
| Cable lock type opening | Kensington |
Safety warning | |
| Hazardous material symbols | GHS07: Harmful, GHS09: Dangerous for the environment |
| Warnings | The monitor contains substances hazardous to health, including mercury; avoid contact with damaged parts. Do not open the device casing, as you risk getting an electric shock. The product must be disposed of at specialized electronic waste disposal facilities. |