Benq RD240Q 24.1" IPS 16:10 9H.LLXLA.TBE
Benq RD240Q 24.1" IPS 16:10 9H.LLXLA.TBE
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Benq |
| Weight | 8 kg. |
| Depth | 0.504 m. |
| Width | 0.222 m. |
| Height | 0.774 m. |
| MON01 Screen size | 24.1" (61cm) |
| MON03 Screen resolution | 2560x1600 |
| MON07 Viewing angle (horizontal / vertical) | 178 / 178 |
| MON06 Brightness | 300 |
| MON08 Response time | 5 |
| MON02 Screen technology | IPS |
| MON10 Guarantee for individuals | 2 years |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Monitor adjustment | No, There is |
| VGA (D-Sub) | None |
| DVI | None |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| USB | 2 x USB Type-C |
| TV receiver | None |
| Built-in speakers | There is |
| Touchscreen | None |
| USB Type-A | There is |
| Screen type | Flat |
| MON09 Refresh rate | 60Hz |
| VESA mount | 100 x 100 mm |
| Screen type | Matte (Anti-Glare) |
| AMD FreeSync | None |
| nVidia G-Sync | None |
| Screen resolution type | WQXGA |
| Gaming monitors | No |
| Guarantee for legal entities | 2 years |
| Bluetooth | None |
| Wi-Fi | None |
| Refurbished monitor | None |
| Energy consumption class | E |
| Energy consumption (1000 hours) | 21 kWh |
| Screen size | 21" — 24.9" |
| Refresh rate | Up to 70 Hz |
| Energy Label Type | 5 |
| Width (with stand) | 533 mm |
| Depth (with stand) | 228.9mm |
| Height (with stand) | 521.8mm |
| Weight (with stand) | 7.6 kg |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Nominal (RMS) power | 4W |