MACLEAN LCD MONITOR DESK MOUNT MC-572N
MACLEAN LCD MONITOR DESK MOUNT MC-572N











MACLEAN LCD MONITOR DESK MOUNT MC-572N
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Orientation | Vertical |
| Product colour | Black |
| Manual | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Maximum screen size | 81.3 cm (32") |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum screen size | 43.2 cm (17") |
| Suitable for TV | Yes |