Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Premium High Speed HDMI cable with Ethernet
Supports HDMI 2.0 4K UHD resolutions at 60 Hz
Durable nylon braiding and premium metal connectors
Gold plated connectors for perfect image quality
Compatible with all devices that support HDMI
| Summary | Gembird CCBP-HDMI-1M. Cable length: 1 m, Connector 1: HDMI Type A (Standard), Connector 1 gender: Male, Connector 2: HDMI Type A (Standard), Connector 2 gender: Male, Connector contacts plating: Gold, HDMI version: 2.0, Product colour: Grey |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=10749 |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.165 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 form factor | straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 form factor | straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| HDMI version | 2.0 |
| Product colour | Grey |
| Weight | 40 g |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 151 g |
| Package width | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0007425 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.12 kg |