- In stock.
Realme GT 7T 12/256GB Racing Yellow
Realme GT 7T 12/256GB Racing Yellow
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Realme |
| Weight | 0.4 kg. |
| Screen type | LTPS |
| MOB02 Screen size | 6.78" (17.2 cm) |
| MOB04 First rear camera resolution | 50 MP |
| Bluetooth | There is |
| GPS navigation | There is |
| MOB06 Phone built-in memory | 256GB |
| MOB07 Guarantee for individuals | 2 years |
| Phone type | Touch-sensitive |
| MOB05 Random Access Memory (RAM) | 12GB |
| Video resolution | 4K |
| Camera (Mpix) | 49 - 99 Mpix |
| Screen diagonal | 6.6 - 7.0 |
| Color | Yellow |
| Glass with increased strength | ArmorShell Glass |
| Water/dust resistant housing | There is |
| MOB07 Battery capacity | 7000 |
| Front camera | 32 MP |
| Processor | MediaTek Dimensity 8400 Max |
| Image stabilizer | No information |
| Flash | LED |
| Autofocus | There is |
| Name IM | Realme GT 7T |
| Telephones for seniors | No |
| Water and dust resistant body | IP69 / IP68 / IP66 |
| High-strength glass | There is |
| Fast charging function | There is |
| Battery capacity | More than 6000 |
| Number of main cameras | 2 |
| Mobile network connection type | 5G |
| Phone's built-in memory | 256GB |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| GeneralModel | Realme GT 7T |
| Energy Label Type | 5 |
| Resolution of the second rear camera | 8MP |
| Random Access Memory (RAM) | 12GB |
| Charger included | None |
| Energy efficiency class | A |