Myphone 6320 Black
Myphone 6320 Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Myphone |
| Weight | 0.3 kg. |
| Depth | 0.082 m. |
| Width | 0.058 m. |
| Height | 0.132 m. |
| Screen type | TFT |
| Screen resolution | 320x240, Up to HD |
| MOB02 Screen size | 2.4'' |
| Operating system | Standard |
| MOB01 Operating system version | Standard |
| MOB03 Processor frequency | No information |
| MOB04 First rear camera resolution | 0.3MP |
| Number of SIM cards | 2 |
| Bluetooth | There is |
| Charger type | microUSB |
| GPS navigation | None |
| MOB06 Phone built-in memory | 32MB |
| Maximum memory card capacity | Up to 32GB |
| MOB07 Guarantee for individuals | 2 years |
| Phone type | With buttons |
| MOB05 Random Access Memory (RAM) | 32MB |
| Video resolution | No information |
| Camera (Mpix) | up to 3 Mpix |
| Screen diagonal | up to 3.0 |
| Color | Black |
| SIM card type | Standard SIM |
| Glass with increased strength | None |
| Water/dust resistant housing | None |
| NFC | None |
| MOB07 Battery capacity | 1000 |
| Front camera | None |
| Processor | MTK 6261 |
| Image stabilizer | None |
| Flash | None |
| Autofocus | None |
| Size | 126 x 53.2 x 11.4 |
| Housing material | Plastic |
| Telephones for seniors | No |
| Water and dust resistant body | None |
| High-strength glass | None |
| Built-in sensors | None |
| Video card | None |
| Fingerprint scanner | None |
| Battery type | Removable |
| Fast charging function | None |
| Battery capacity | Up to 1000 |
| Screen to body ratio | No information |
| Screen aspect ratio (ratio) | No information |
| Pixel density | No information |
| Fingerprint scanner location | None |
| Number of main cameras | 1 |
| Mobile network connection type | 2G |
| Wi-Fi standard | None |
| Contactless payments | None |
| Wireless charging | None |
| Phone's built-in memory | Up to 4GB |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Random Access Memory (RAM) | Up to 1GB |