Mobile phone Samsung Galaxy S25 FE, 128 GB, white.
Mobile phone Samsung Galaxy S25 FE, 128 GB, white.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Version | S731 |
| Mobile phone type | Touch screen |
| Color | White color |
| SIM card type | Dual SIM |
| Installed operating system | Android |
| Installed operating system version | 15 |
| Screen size | 6.7 inches |
| Screen resolution | 1080x2340 |
| More resistant screen | Gorilla Glass Victus+ |
| Processor model | Exynos 2400 |
| Processor cores | 8 |
| Random Access Memory (RAM) | 8GB |
| Supported memory cards | - |
| Memory capacity | 128GB |
| Front camera | 12 MP |
| Rear camera | 12MP, 50MP |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| Bluetooth interface | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| NFC | Yes |
| 4G connection support | Yes |
| USB connection type | USB Type-C |
| 3G connection support | Yes |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| FM radio | No |
| Headphone jack | USB Type-C |
| The battery is replaceable. | No |
| Wireless charging | Yes |
| Battery capacity | 4900mAh |
| Fast battery charging | Yes |
| Special protection | Moisture-proof, Dust-proof |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, Light sensor, Barometer, Geomagnetic sensor |
| Fingerprint scanner | Yes |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Audio file formats | 3GA, AAC, AMR, AWB, DFF, DSF |
| Image file formats | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Facial recognition | Yes |
| Weight | 0.34 kg. |
| Length | 190 mm. |
| Width | 90 mm. |
| Height | 36 mm. |
| Country of manufacture | CN |