- In stock.
Mobile phone Samsung Galaxy A26, 128 GB, white
Mobile phone Samsung Galaxy A26, 128 GB, white
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Mobile phone type | Touch screen |
| Color | White color |
| SIM card type | Nano-SIM |
| Installed operating system | Android |
| Installed operating system version | 14 |
| Screen size | 6.7 inches |
| Screen resolution | 1080x2340 |
| Screen type | Super AMOLED |
| Processor model | SEC | S5E8835(Exynos1380) |
| Processor cores | 8 |
| Random Access Memory (RAM) | 6GB |
| Supported memory cards | Micro SD |
| Maximum memory card capacity | 2000GB |
| Memory capacity | 128GB |
| Front camera | 13 MP |
| Rear camera | 50 MP |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| Bluetooth interface | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| NFC | Yes |
| 4G connection support | Yes |
| USB connection type | USB Type-C |
| 3G connection support | Yes |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| FM radio | No |
| Headphone jack | None |
| Battery type | Li-ion |
| Wireless charging | No |
| Battery capacity | 5000mAh |
| Fast battery charging | No |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, Light sensor, Geomagnetic sensor |
| Fingerprint scanner | Yes |
| Video recording speed | 4K@30fps |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Battery warranty | 12 months |
| Weight | 0.409 kg. |
| Length | 250 mm. |
| Width | 150 mm. |
| Height | 80 mm. |
| Country of manufacture | CN |