Allview Soul X10 Black
Allview Soul X10 Black
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 5
business days
| Brand | Allview |
| Weight | 0.286 kg. |
| Depth | 0.19 m. |
| Width | 0.102 m. |
| Height | 0.054 m. |
| Screen type | IPS TFT |
| Screen resolution | 720x1600, HD+ |
| MOB02 Screen size | 6.52" (16.6 cm) |
| Operating system | Android |
| MOB01 Operating system version | Android 13.0 |
| MOB03 Processor frequency | 2GHz |
| MOB04 First rear camera resolution | 48 MP |
| Number of SIM cards | 2 |
| Bluetooth | There is |
| Charger type | USB Type-C |
| GPS navigation | There is |
| MOB06 Phone built-in memory | 128GB |
| Maximum memory card capacity | Up to 256GB |
| Weight | 185 |
| MOB07 Guarantee for individuals | 2 years |
| Phone type | Touch-sensitive |
| MOB05 Random Access Memory (RAM) | 6GB |
| Video resolution | 1080p |
| Camera (Mpix) | 25 - 48 Mpix |
| Screen diagonal | 6.1 - 6.5 |
| Color | Black |
| SIM card type | Nano-SIM |
| Glass with increased strength | Panda Glass |
| Water/dust resistant housing | None |
| NFC | None |
| MOB07 Battery capacity | 4100 |
| Front camera | 8MP |
| Processor | MediaTek Helio P22 |
| Image stabilizer | No information |
| Flash | LED |
| Autofocus | There is |
| Size | 164.2 x 76 x 8.9 |
| Telephones for seniors | No |
| Water and dust resistant body | None |
| High-strength glass | There is |
| Number of cores | Octa-core |
| Built-in sensors | Accelerometer, proximity, ambient light |
| Video card | IMG GE8320 |
| Fingerprint scanner | There is |
| Battery type | Built-in |
| Fast charging function | None |
| Battery capacity | 4001 - 6000 |
| Screen to body ratio | No information |
| Screen aspect ratio (ratio) | No information |
| Pixel density | No information |
| Fingerprint scanner location | On the side |
| Number of main cameras | 3 |
| Mobile network connection type | 4G |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
| Contactless payments | None |
| Wireless charging | None |
| Phone's built-in memory | 128GB |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Energy Label Type | 5 |
| Distance sensor | There is |
| Accelerometer | There is |
| Resolution of the second rear camera | 2 MP |
| Third rear camera resolution | 2 MP |
| Random Access Memory (RAM) | 6GB |
| Charger included | None |