- New
- In stock
WIRELESS SPEAKER W-KING K6L 120W BROWN
WIRELESS SPEAKER W-KING K6L 120W BROWN
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| International Protection (IP) code | IPX6 |
| Product colour | Bronze |
| Battery voltage | 15 V |
| Battery life (max) | 8 h |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery type | Built-in battery |
| FM radio | No |
| Card reader integrated | No |
| Recommended usage | Universal |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
| RMS rated power | 120 W |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| AUX in | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS02: Flammable |