- In stock
SQUEAK SPEAKER KARAOKE BEATONE BT 5.3 SQ1009
SQUEAK SPEAKER KARAOKE BEATONE BT 5.3 SQ1009
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Plastic |
| Illumination LED | Yes |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Product colour | Black |
| Battery life (max) | 10 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Height | 405 mm |
| Weight | 1.35 kg |
| Depth | 180 mm |
| FM band range | 87.5 - 108 MHz |
| Audio formats supported | MP3 |
| FM radio | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Battery capacity | 1800 mAh |
| Built-in microphone | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Instruction sheet | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cables included | USB cable, AUX |
| RMS rated power | 45 W |
| Frequency range | 120 - 20000 Hz |
| MIC input | 1 |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB charging port | Yes |
| Microphone in | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points., Do not expose to open flames or high temperatures., Keep out of the reach of children. |
| Sustainability certificates | CE, RoHS |