- In stock
SQUEAK KARAOKE SPEAKER HARMONY BT 5.0 SQ1004
SQUEAK KARAOKE SPEAKER HARMONY BT 5.0 SQ1004
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Housing material | Plastic |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery life (max) | 8 h |
| Height | 400 mm |
| Width | 163 mm |
| Depth | 163 mm |
| Built-in microphone | No |
| Recommended usage | Universal |
| FM band range | 87.5 - 108 MHz |
| FM radio | Yes |
| Audio formats supported | MP3 |
| Card reader integrated | Yes |
| Instruction sheet | Yes |
| Cables included | USB cable, AUX |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Microphone in | Yes, Yes |
| RMS rated power | 40 W |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| USB charging port | Yes |
| AUX in | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points., Do not expose to open flames or high temperatures., Keep out of the reach of children. |
| Sustainability certificates | CE, RoHS |