iBOX C-65 Black, GaN 65W universal charger
iBOX C-65 Black, GaN 65W universal charger










iBOX C-65 Black, GaN 65W universal charger
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Output voltage | 5 V |
| Product colour | Black |
| Input current | 1.5 A |
| Power | 65 W |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Width | 36 mm |
| Depth | 65 mm |
| Height | 32 mm |
| Power source type | AC |
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Power protection features | Over power, OTP, OCP, Overvoltage protection, Overvoltage protection, Over voltage, OVP, SCP, Overheating, Overvoltage protection |
| Charger compatibility | Universal |
| USB 3.2 (Gen 1) connectors | 2 |
| Warnings | Do not open or dismantle the appliance to avoid risk of electric shock., The product must be disposed of in accordance with the regulations for the disposal of electronic equipment., Do not use the product in a humid environment to prevent damage and risk of fire. |