- In stock
Havit SK905BT (Classic I) - bluetooth wireless speaker, black
Havit SK905BT (Classic I) - bluetooth wireless speaker, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water resistance | Yes |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Volume control | Buttons |
| International Protection (IP) code | IPX7 |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Battery recharge time | 3 h |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Battery type | Built-in battery |
| Height | 70 mm |
| Depth | 71.5 mm |
| Width | 160 mm |
| Recommended usage | Universal |
| Package contents | Speaker x 1 |
| Peak power | 2 x 24 W |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| RMS rated power | 2 x 10 W |
| USB ports quantity | 1 |
| Compatible memory cards | External TF Memory Card |
| Bluetooth range | 10 m |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth version | 5.3 |
| AUX in | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Material | TPU |
| Warnings | The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points., Keep out of the reach of children., Do not expose to open flames or high temperatures. |