- In stock
Havit SK885BT - bluetooth wireless speaker, blue
Havit SK885BT - bluetooth wireless speaker, blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Blue |
| Volume control | Buttons |
| Product type | Stereo portable speaker |
| On/off switch | Yes |
| Water resistance | No |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery capacity | 1800 mAh |
| Width | 118 mm |
| Height | 81 mm |
| Depth | 84.5 mm |
| Built-in microphone | No |
| FM radio | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Package contents | Speaker x 1 |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| Peak power | 10 W |
| RMS rated power | 8 W |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth version | 5.3 |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| USB ports quantity | 1 |
| Compatible memory cards | External TF Memory Card |
| Driver diameter | 50 mm |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | Do not expose to open flames or high temperatures. |