- In stock
Havit SK835BT - Bluetooth speaker (black)
Havit SK835BT - Bluetooth speaker (black)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| LED indicators | Yes |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IPX5 |
| Housing material | Fabric, Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Battery recharge time | 3 h |
| Battery life (max) | 5 h |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Height | 70 mm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 556.5 g |
| Width | 180 mm |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Recommended usage | Mobile phone / Smartphone |
| Card reader integrated | Yes |
| Hands-free mode | Yes |
| FM radio | Yes |
| RMS rated power | 10 W |
| Frequency range | 40 - 15000 Hz |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| 6.35 mm connector | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| AUX in | Yes |
| USB charging port | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| Number of speakers | 2 |