Esperanza FOLK Stereo portable speaker Black 6 W
Esperanza FOLK Stereo portable speaker Black 6 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Product design | Rectangle |
| Built-in display | No |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Volume control | Buttons |
| Product type | Stereo portable speaker |
| On/off switch | Yes |
| Power source type | Battery |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery capacity | 800 mAh |
| DC input voltage | 5 V |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Weight | 330 g |
| Depth | 64 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 200 mm |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Card reader integrated | Yes |
| FM radio | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Frequency range | 280 - 16000 Hz |
| RMS rated power | 6 W |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connector type | USB Type-A, Micro-USB |
| Bluetooth | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Bluetooth profiles | A2DP, HSP, AVRCP, HFP |
| USB charging port | Yes |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth range | 10 m |
| Number of speakers | 1 |
| Number of drivers | 2 |