-
−2%
Esperanza FADO Black 5 W
Esperanza FADO Black 5 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product design | Cylinder |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Illumination LED | Yes |
| Volume control | Buttons |
| Carrying handle(s) | No |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Power source type | Battery |
| DC input voltage | 5 V |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Card reader integrated | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| FM radio | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| RMS rated power | 5 W |
| Frequency range | 280 - 16000 Hz |
| USB connector type | USB Type-A, Micro-USB |
| Wi-Fi | No |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Bluetooth version | 3.0+HS |
| Bluetooth profiles | HSP, AVRCP, HFP, A2DP |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| Number of speakers | 1 |
| Number of drivers | 2 |