Bluetooth speaker JVC XS-E423G
Bluetooth speaker JVC XS-E423G
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey |
| International Protection (IP) code | IPX5 |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Light effects | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 4000 mAh |
| Battery life (max) | 14 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery recharge time | 3 h |
| Height | 80 mm |
| Depth | 80 mm |
| Width | 205 mm |
| Weight | 630 g |
| FM radio | No |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| Card reader integrated | No |
| Built-in microphone | No |
| Recommended usage | Universal |
| Call pick up | Yes |
| Cables included | Charging cable, AUX |
| Microphone included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Frequency range | 70 - 18000 Hz |
| RMS rated power | 24 W |
| AUX in | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Charging via USB C | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |