- In stock
BLUETOOTH SPEAKER DEFENDER S100 5W
BLUETOOTH SPEAKER DEFENDER S100 5W
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Illumination LED | Yes |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery life (max) | 5 h |
| Depth | 157 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 260 g |
| Width | 72 mm |
| Audio formats supported | MP3 |
| Built-in microphone | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Remote control type | No |
| Instruction sheet | Yes |
| Frequency range | 100 - 18000 Hz |
| RMS rated power | 5 W |
| Connectivity technology | Wireless |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to open flames or high temperatures., The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points. |
| Sustainability certificates | CE, RoHS |