- In stock
Whirlpool AMW 6440 FB
Whirlpool AMW 6440 FB
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Whirlpool |
| Weight | 21.5 kg. |
| Depth | 0.63 m. |
| Width | 0.5 m. |
| Height | 0.65 m. |
| OVN01 Power | 1000 |
| OVN02 Chamber volume | 31 |
| OVN03 Convection power | None |
| Grill | There is |
| Color | Black, Black |
| OVN04 Grill power | 800 |
| Control type | Electronic |
| Display | LED display, Yes |
| Automatic preparation | There is |
| Automatic defrosting | There is |
| Control lock "child protection" | None |
| Door opening type | Handle |
| Dimensions (HxWxD) | 38.5 x 59.5 x 46.8 |
| OVN05 Internal chamber coating | Stainless steel |
| OVN06 Guarantee for individuals | 2 years |
| Power | 850 - 1000 |
| Chamber volume | From 21 |
| Camera lighting | There is |
| Convection | None |
| Bowl diameter | 32.5 |
| Height | 36 +, 382mm |
| Width | 51 +, 595mm |
| Depth | 46 - 50, 468mm |
| Guarantee for legal entities | 1 year |