Teka MWE FS20 G Black Grill microwave Countertop 20 L 700 W
Teka MWE FS20 G Black Grill microwave Countertop 20 L 700 W




Teka MWE FS20 G Black Grill microwave Countertop 20 L 700 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Microwave power | 700 W |
| Turntable size | 25.5 cm |
| Interior capacity | 20 L |
| Door colour | Black |
| Product colour | Black |
| Product type | Grill microwave |
| Timer duration | 95 min |
| Door open type | Pull-out |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Appliance placement | Countertop |
| Timer | Yes |
| Turntable | Yes |
| Door hinge | Left |
| Grill power | 1000 W |
| Number of cooking programs | 8 |
| Grill | Yes |
| Defrost function | Yes |