- In stock.
-
−4%
Samsung MC28H5015AK
Samsung MC28H5015AK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | MC28H5015AK/BA |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 51.7 cm, 517 mm. |
| Depth | 47.5 cm |
| Height | 31 cm, 370 mm. |
| Installation dimensions | 358 x 235.5 x 327 mm |
| Capacity | 28 liters |
| Weight | 17.5 kg, 19.1 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 900W |
| Power levels | 6 |
| Interior coating | Ceramic enamel |
| Management | Electronic |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1500W |
| Number of functions | 15 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | No |
| Automatic shutdown | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Convection | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 585 mm. |
| Country of manufacture | MY |