- In stock.
Microwave oven Samsung MG23K3614AK/BA
Microwave oven Samsung MG23K3614AK/BA
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | MG23K3614AK/BA |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 48.9 cm, 430 mm. |
| Depth | 39.2 cm |
| Height | 27.5 cm, 335 mm. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 13 kg, 15 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 800W |
| Power levels | 6 |
| Interior coating | Bioceramic enamel |
| Management | Mechanical |
| Plate diameter | 28.8 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1100W |
| Number of functions | 8 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Convection | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | MY |