- In stock
Microwave oven Samsung MG23DG4524ATE2
Microwave oven Samsung MG23DG4524ATE2



Microwave oven Samsung MG23DG4524ATE2
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | MG23DG4524ATE2 |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 48.9 cm, 428 mm. |
| Depth | 39.4 cm |
| Height | 27.5 cm, 332 mm. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 13 kg, 14.5 kg. |
| Color | Silver, Black |
| Power | 800W |
| Power levels | 6 |
| Management | Electronic |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1150W |
| Number of functions | 8 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 560 mm. |
| Country of manufacture | MY |