- In stock
Microwave oven Samsung MG23A7013CB
Microwave oven Samsung MG23A7013CB



Microwave oven Samsung MG23A7013CB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | MG23A7013CB |
| Built-in | Yes |
| Under construction | No |
| Width | 48.9 cm, 654 mm. |
| Depth | 36.2 cm |
| Height | 27.5 cm, 440 mm. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 14.5 kg, 19 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 800W |
| Power levels | 6 |
| Management | Electronic |
| Plate diameter | 28.8 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1100W |
| Number of functions | 6 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 450 mm. |
| Country of manufacture | MY |