- In stock.
Microwave oven LG MS23NECBW
Microwave oven LG MS23NECBW



Microwave oven LG MS23NECBW
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | MS23NECBW |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 47.6 cm, 294 mm. |
| Depth | 34.6 cm |
| Height | 27.2 cm, 417 mm. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 8.6 kg, 11 kg. |
| Color | White color |
| Power | 1000W |
| Power levels | 6 |
| Interior coating | Antibacterial coating |
| Management | Sensory |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | No |
| Number of functions | 8 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Convection | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 540mm. |
| Country of manufacture | CN |