- In stock.
Microwave oven Gorenje MO17E1WH
Microwave oven Gorenje MO17E1WH



Microwave oven Gorenje MO17E1WH
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | MO17E1WH |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 45.5 cm, 455 mm. |
| Depth | 35.3 cm |
| Height | 26.1 cm, 261 mm. |
| Capacity | 17 liters |
| Weight | 10.3 kg, 11.1 kg. |
| Color | White color |
| Power | 700W |
| Power levels | 5 |
| Management | Mechanical |
| Plate diameter | 25.5 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | No |
| Number of functions | 4 |
| Screen | No |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Overheating protection | No |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 353 mm. |
| Country of manufacture | CN |