- In stock
Microwave oven ELECTROLUX KMFE172TEX
Microwave oven ELECTROLUX KMFE172TEX
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Mounting type | Built-in |
| Microwave oven type | Without grill |
| Microwave power | 800.0 W |
| Microwave power levels | 5 |
| Microwave capacity | 17 liters |
| Management | Touch control |
| Convection | No |
| Interior coating | Stainless steel |
| Microwave inverter technology | No |
| Push-in handles | No |
| Interior lighting | Yes |
| Child lock | Yes |
| Automatic cooking programs | Yes |
| Soft door closing | No |
| Steam function | No |
| Oven cleaning technology | No |
| Telescopic rails | No |
| Height | 37.1 cm |
| Mounting height | 36 cm |
| Width | 59.4 cm |
| Installation width | 56 cm |
| Depth | 31.7 cm |
| Installation depth | 30 cm |
| Color | Stainless steel / Black |
| Capacity | 17 liters |