- In stock.
Microwave oven Electrolux EMZ421MMTI
Microwave oven Electrolux EMZ421MMTI
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | EMZ421MMTI |
| Built-in | No |
| Under construction | Yes |
| Width | 44.2 cm, 540mm. |
| Depth | 34.5 cm |
| Height | 26.2 cm, 345 mm. |
| Capacity | 21 liters |
| Weight | 11.5 kg, 14.3 kg. |
| Color | Silver, Various colors |
| Power | 800W |
| Power levels | 5 |
| Interior coating | Painted steel |
| Management | Manual |
| Plate diameter | 27 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1000W |
| Number of functions | 3 |
| Other features | Grill, microwave, microwave and grill |
| Screen | No |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | No |
| Convection | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Aesthetic appearance of the microwave oven in your kitchen. "CombiCooking" allows you to choose the defrosting or grill functions of the microwave oven by combining them with each other. You will defrost frozen food effortlessly. This microwave oven operates very quietly, only 60 dB(A) |
| Length | 425 mm. |
| Country of manufacture | CN |