- In stock.
MICROWAVE OVEN BI WMD44ME WHP
MICROWAVE OVEN BI WMD44ME WHP



MICROWAVE OVEN BI WMD44ME WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WMD44ME |
| Built-in | Yes |
| Under construction | No |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 46.8 cm |
| Height | 38.5 cm, 385 mm. |
| Capacity | 31 liters |
| Weight | 27 kg, 28.4 kg. |
| Color | Brown color |
| Power | 1000W |
| Power levels | 7 |
| Interior coating | Stainless steel |
| Management | Electronic |
| Plate diameter | 32.5 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 800W |
| Number of functions | 7 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 468 mm. |
| Country of manufacture | IT |