Microwave oven AEG OS5MG20EB
Microwave oven AEG OS5MG20EB
Microwave oven AEG OS5MG20EB
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Mounting type | Built-in |
| Microwave capacity | 20 liters |
| Steam function | No |
| Depth | 31.8 cm |
| Interior coating | Stainless steel |
| Convection | No |
| Soft door closing | No |
| Management | Electronic |
| Child lock | Yes |
| Color | Black |
| Automatic cooking programs | 8 |
| Oven cleaning technology | No |
| Interior lighting | Yes |
| Microwave power levels | 5 |
| Telescopic rails | No |
| Grill power | 1000.0 W |
| Microwave power | 800.0 W |
| Mounting height | 38 cm |
| Installation width | 56 cm |
| Installation depth | 30 cm |
| Height | 38.2 cm |
| Width | 59.4 cm |
| Microwave inverter technology | No |
| Push-in handles | Yes |
| Capacity | 20 liters |