Girmi FM21 Over the range Combination microwave 20 L 700 W Beige
Girmi FM21 Over the range Combination microwave 20 L 700 W Beige
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door hinge | Left |
| Built-in display | No |
| Microwave power | 700 W |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Timer | Yes |
| Door open type | Pull-out |
| Door colour | Beige |
| Timer type | Mechanical |
| Delayed start timer | No |
| Turntable material | Glass |
| Grill power | 800 W |
| Interior capacity | 20 L |
| Appliance placement | Over the range |
| Product colour | Beige |
| Product type | Combination microwave |
| Timer duration | 30 min |
| Control type | Rotary |
| Turntable | Yes |
| Connected load | 1150 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Depth | 340 mm |
| Width | 455 mm |
| Weight | 10.7 kg |
| Package weight | 11.6 kg |
| Height | 260 mm |
| Grill | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Reheat function | Yes |