- New
- In stock
Electrolux LVM6E46Z microwave oven
Electrolux LVM6E46Z microwave oven
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Touch |
| Product colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Product type | Grill microwave |
| Display type | LED |
| Buzzer | Yes |
| Interior capacity | 44 L |
| Grill power | 1750 W |
| Interior light | Yes |
| Turntable | Yes |
| Integrated clock | Yes |
| Appliance placement | Built-in |
| Child lock | Yes |
| Turntable size | 36 cm |
| Cord length | 1.5 m |
| Clock type | Electronic |
| Number of power levels | 5 |
| Connected load | 2100 W |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Depth | 567 mm |
| Weight | 29 kg |
| Height | 455 mm |
| Width | 595 mm |
| Installation compartment height | 45 cm |
| Defrost function | Yes |
| Convection cooking | No |
| Grill | Yes |
| Steam cooking | No |