-
−2%
Electrolux LMS2203EMK Black Solo microwave Built-in 700 W
Electrolux LMS2203EMK Black Solo microwave Built-in 700 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door open type | Button |
| Microwave power | 700 W |
| Control type | Rotary, Touch |
| Product colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Door hinge | Left |
| Material | Stainless steel |
| Number of power levels | 5 |
| Product type | Solo microwave |
| Display type | LED |
| Appliance placement | Built-in |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Turntable material | Glass |
| Turntable | Yes |
| Cord length | 1 m |
| Connected load | 1200 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Width | 595 mm |
| Height | 388 mm |
| Depth | 347 mm |
| Defrost function | Yes |
| Warnings | Do not use the appliance if it is damaged to avoid the risk of electric shock or fire., Use only cookware suitable for microwave ovens to avoid the risk of fire or explosion., Make sure the microwave oven is correctly installed and properly ventilated. |