- In stock
Built-in microwave Whirlpool MBNA900B
Built-in microwave Whirlpool MBNA900B



Built-in microwave Whirlpool MBNA900B
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | MBNA900B |
| Built-in | Yes |
| Under construction | No |
| Width | 59.5 cm, 450 mm. |
| Depth | 32 cm |
| Height | 38.2 cm, 850 mm. |
| Installation dimensions | 556 - 568 x 320 x 360 - 365 mm |
| Capacity | 22 liters |
| Weight | 19.5 kg, 44.49 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 750W |
| Power levels | 4 |
| Management | Electronic |
| Plate diameter | 25 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | No |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Convection | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 590 mm. |
| Country of manufacture | IT |