Built-in microwave Beko BMGB 20212 B
Built-in microwave Beko BMGB 20212 B



Built-in microwave Beko BMGB 20212 B
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BMGB 20212 B |
| Built-in | Yes |
| Under construction | No |
| Width | 59.5 cm, 500mm. |
| Depth | 33.3 cm |
| Height | 38.8 cm, 466 mm. |
| Capacity | 20 liters |
| Weight | 18.5 kg, 20.5 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 800W |
| Power levels | 5 |
| Management | Sensory |
| Plate diameter | 31.5 cm |
| With lighting | Yes |
| Barbecue | Yes |
| Grill power | 1000W |
| Number of functions | 8 |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Overheating protection | No |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 8 automatic cooking programs |
| Length | 653 mm. |
| Country of manufacture | CN |