- In stock
Bosch Serie 6 BFL524MW0 microwave White Solo microwave Built-in 20 L 800 W
Bosch Serie 6 BFL524MW0 microwave White Solo microwave Built-in 20 L 800 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Interior capacity | 20 L |
| Interior light | Yes |
| Product colour | White |
| Inverter technology | Yes |
| Turntable material | Glass |
| Appliance placement | Built-in |
| Built-in display | Yes |
| Microwave power | 800 W |
| Clock type | Electronic |
| Number of power levels | 5 |
| Turntable size | 25.5 cm |
| Product type | Solo microwave |
| Clock function | Yes |
| Display type | LED |
| Integrated clock | Yes |
| Control type | Rotary, Touch |
| Retractable knobs | Yes |
| Turntable | Yes |
| Cord length | 1.3 m |
| Connected load | 1270 W |
| Current | 10 A |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 317 mm |
| Weight | 16 kg |
| Width | 594 mm |
| Interior dimensions (W x D x H) | 308 x 282 x 201 mm |
| Height | 382 mm |
| Installation compartment dimensions (WxDxH) | 560 x 300 x 365 mm |
| Convection cooking | No |
| Defrost programs quantity | 4 |
| Rotisserie | No |
| Number of auto cooking programs | 7 |
| Number of cooking programs | 3 |
| Steam cooking | No |
| Grill | Yes |
| Defrost function | Yes |