- New
Amica AMMB20E1GB microwave Built-in Grill microwave 20 L 800 W Black
Amica AMMB20E1GB microwave Built-in Grill microwave 20 L 800 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Delayed start timer | Yes |
| Number of power levels | 5 |
| Child lock | Yes |
| Turntable size | 2.45 cm |
| Timer duration | 95 min |
| Appliance placement | Built-in |
| Timer | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Microwave power | 800 W |
| Interior capacity | 20 L |
| Interior light | Yes |
| Door open type | Button |
| Grill power | 1000 W |
| Turntable | Yes |
| Clock type | Electronic |
| Interior material | Stainless steel |
| Integrated clock | Yes |
| Door colour | Black |
| Clock function | Yes |
| Timer type | Digital |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Door material | Glass |
| Product colour | Black |
| Product type | Grill microwave |
| AC input voltage | 230 V |
| Connected load | 1250 W |
| Weight | 15 kg |
| Width | 59.5 mm |
| Depth | 34.6 mm |
| Height | 38.6 mm |
| Grill | Yes |
| Number of cooking programs | 8 |
| Reheat function | Yes |
| Rotisserie | Yes |
| Defrost function | Yes |